Müşteri Hakları

Normal kullanım sonucu oluşan aşınmalar, hor kullanma, kaza, ihmal, modifikasyon, araç üreticisinin kullanma kılavuzuna aykırı kullanma, kötü yol koşulları, dış etkenler (taş sıçramaları, hava şartları, aracın kullanıldığı bölgeden kaynaklanan kimyasal kirlenmeler, doğal afetler vb. sonucu oluşan durumlar ile, aracın, Tereyağoğlu dışında bir yerde yaptırılan her türlü bakım ve onarımlar sonucu ortaya çıkacak arızalar ve bu sebeple ortaya çıkabilecek işçilik ve malzeme masrafları Tereyağoğlu servis işçilik garantisi kapsamı dışındadır.

Ayrıca, tüm balatalar, bujiler, filtreler, ampuller, sigortalar, motor kayışları, platin, lastik, akü, silecek lastikleri, triger kayışı, yağ, antifiriz, hidrolikler vb. sarf malzemeleri ile amortisörler, makas burçları ve ön düzen parçaları (rot başı, rotil, salıncak burçları vb. aksamlar) içeren yol şartları ile direkt bağlantılı parçalar gibi sınırlı ömürlü bakım parçalarında oluşan normal aşınma ve eskimeler ve bu sebeple ortaya çıkabilecek işçilik ve malzeme masrafları ile ön düzen, lastik balansı, subap ayarı, fren ayarı vb. gibi araç kullanıldıkça bozulabilecek ayarlar ve bu suretle ortaya çıkabilecek işçilik ve malzeme masrafları da Tereyağoğlu yedek parça ve servis işçilik garantisi kapsamına girmezler.

Tereyağoğlu servis işçilik garantisi, arızanın oluştuğu komple üniteyi değil sadece arızalı parçaların onarılması ya da değiştirilmesini kapsar.

Tereyağoğlu servis işçilik garantisine konu olan işlemin ve işçiliğin yapıldığı bölgeye Tereyağoğlu teknisyenleri haricindeki üçünü şahıslarca herhangi bir işlem veya müdahale sonucu araçta herhangi bir arıza oluşması halinde, bu arıza Tereyağoğlu servis işçilik garantisi kapsamında kalacaktır.

Arızanın Tereyağoğlu servis işçilik garantisi kapsamına girip girmediğinin tespiti için yapılacak kontrol ve işlemler neticesinde arızanın Tereyağoğlu garantisi kapsamı dışında olduğu sonucuna varılırsa teşhis için yapılan harcamalar konusunda Tereyağoğlu’nun müşterilerine başvurması olasılığı bulunmaktadır.